Старт навчального року на кафедрі вікової та педагогічної психології

Старт навчального року на кафедрі вікової та педагогічної психології (зав. кафедри доктор психол. наук, професор, в.о. ректора Р. ПАВЕЛКІВ) поєднав не лише зустрічі зі студентами, а й обговорення нових наукових планів. Дякуючи активній позиції викладачів кафедри, їх участі у науковій діяльності ми отримали визнання зарубіжних партнерів та їх бажання співпрацювати з українськими науковцями. Зокрема, надійшов лист з Регіонального Центру вивчення алкоголізму та наркоманії Університету Бен-Гуріон, Ізраїль (Regional Alcohol and Drug Abuse Resources (RADAR) Center of the Ben Gurion University of the Negev,) з пропозицією долучитися до розробки міжнародного проєкту, який охоплюватиме різні країни світу: США, Індія, Греція, Малі, Грузія, Україна. Попередня співпраця з RADAR триває уже чотири років. Це дозволило нам не лише опублікувати наукові повідомлення у провідних англомовних виданнях, але й сприяло висвітленню російської агресії на теренах України, оскільки два останні проєкти були присвячені саме психологічним наслідкам війни.
Інша наукова пропозиція надійшла на кафедру із однієї із країн Євросоюзу. Інститут психології Університету Копенгагена (Данія) надіслав запрошення доктору психологічних наук, професору кафедри вікової та педагогічної психології Наталії КОРЧАКОВІЙ продовжити участь у розробці грантового проєкту, присвяченому психологічному самопочуттю українських біженців. Одним із перших кроків реалізації співпраці стала розробка презентаційних матеріалів якісного аналізу преміграційного досвіду українських біженців та його висвітлення на ірландсько-данському семінарі, який відбувся 6.09.2024р. Побажаємо Наталії Вікторівні не лише гідно представляти українську психологічну спільноту у науковому просторі Євросоюзу, а й доносити до міжнародної спільноти правду про війну, протидіючи російській пропаганді.