Шановні Випускники!

Ось і минули роки навчання у стінах рідного вишу. Позаду залишилося студентське життя, яке подарувало вам незабутні враження, цікаві спогади, професійні знання і вміння.

Звертаючись до вас, професорсько-викладацький колектив кафедр психології РДГУ та студентська спільнота психолого-природничого факультету бажають вам
творчих злетів, успішного професійного життя, здійснення найзаповітніших мрій, безхмарного неба та безмежного особистого щастя.
Пам’ятаємо вас, пишаємося вашими здобутками, радієм вашим успіхам!

Повідомляємо, що у весняні дні 2021 року на вашому рідному факультеті  була створена Асоціація випускників. До її складу увійшли випускники спеціальності «Психологія» попередніх років. На установчих зборах було створено Раду Асоціації. Вітаємо старшого викладача кафедри загальної психології та психологічної діагностики РДГУ, Вікторію Савуляк з обранням Головою Асоціації випускників зі спеціальності «Психологія».

Запрошуємо випускників долучитися до Асоціації! Ваша підтримка, любов до А́льма-ма́тер – важлива передумова подальшого розвитку факультету, злиття психологічної теорії і практики, підвищення якості навчання сучасних студентів.

ПОГЛЯД У МИНУЛЕ
(Трішки історії для студентів колишніх, теперішніх та майбутніх) 

Підготовка психологів у Рівненському державному гуманітарному університеті (до 1998 року – Рівненському державному педагогічному інституті) має вже понад тридцятирічну історію.

Спочатку «Психологія» виступала у якості додаткової фахової підготовки. Перший набір студентів за додатковою спеціальністю «Практична психологія в закладах освіти» відбувся у 1990 році на двох факультетах: педагогічному та факультеті іноземної філології. 

Тодішні стрімкі суспільно-економічні трансформації сформували нові запити, тож у 1992 р. в інституті було створено Спеціальний факультет підготовки практичних психологів, і вже у 1993 році, після річного навчання, слухачі з усієї України змогли отримати свій другий диплом про вищу освіту – диплом за однією із наступних спеціальностей : «Практична психологія служби зайнятості», «Практична психологія у закладах освіти»; «Практична психологія у соціальних службах сім`ї, дітей і молоді». У такому форматі підготовка за фахом «Психологія»здійснювалася протягом 1992-96 рр.

Як основна, спеціальність «Психологія» введена в РДГУ з 1994 року. Протягом 1999-2009 років вона поєднувалася з декількома додатковими: «правознавство» (ПЮ), «соціальна педагогіка» (ПП), «історія» (ПІ), «англійська мова» (ПА).

Навчання без додаткової спеціальності, але з урахуванням спеціалізації, розпочалося у 2004 р. і продовжувалося до 2012 р. При вступі студенти обирали один із психологічних напрямків підготовки : соціальна психологія (ПСп), педагогічна психологія (ПП), клінічна психологія (ПКп).

На сьогодні на психолого-природничому факультеті здійснюється підготовка фахівців за спеціальністю 053 «Психологія» на рівні бакалаврату, магістратури та аспірантури.

© 2024 Психологія