Кафедра загальної психології, психодіагностики та психотерапії функціонує з 26 серпня 2024 року згідно наказу РДГУ від 25 червня 2024 року № 105-01-01 «Про реорганізацію кафедр». Кафедра утворилася шляхом об’єднання кафедр загальної психології та психодіагностики і практичної психології та психотерапії.

На кафедрі працює 17 науково-педагогічних працівників, а саме:

• два доктори психологічних наук (Е.Івашкевич, В.Павелків);
  • одинадцять кандидатів наук (А.Воробйов, О.Артемова, К.Бабак, О.Главінська, О.Демчук, І.Дружиніна, Г.Ніколайчук, І.Ногачевська, О.Рудюк, О.Ставицька, О.Сторож);
  • три старших викладачі (О.Демянюк., В.Панасюк, В.Савуляк);
  • один викладач (О.Мовчко).

Професорсько-викладацький склад кафедри забезпечує реалізацію освітніх програм підготовки бакалаврів, магістрів та докторів філософії зі спеціальності 053 Психологія. Науково-педагогічні працівники здійснюють викладання майже 50 освітніх компонент, які входять до обов’язкової та вибіркової частин циклу фахової підготовки майбутніх психологів та навчальної дисципліни «Загальна психологія» на усіх факультетах університету.

Наукова діяльність кафедри спрямована на вивчення психологічних умов та чинників підготовки конкурентоздатних фахівців в умовах сучасного освітнього простору.

Науково-педагогічні працівники кафедри постійно удосконалюють рівень професійної компетентності шляхом поєднання науково-педагогічної та практичної фахової діяльності: Олена Главінська та Інна Дружиніна – сертифіковані тренерки навчальних, освітніх та бізнес-тренінгів, оргконсультантки, Інна Дружиніна - психотерапевтка за напрямом символдрами; Олена Демчук – учасниця Буковинського проекту групової психотерапії за напрямом «Індивідуальна глибинна психологія за А.Адлером»; Олена Демянюк – психологиня-психотерапевтка за напрямом «Системно-феноменологічна психотерапія та сімейні розстановки», членкиня Української асоціації системних розстановок, практикує в інтегративному підході; Олена Ставицька – сертифікована фахівчиня з арт-терапії та казкотерапії, експертка-тренерка з розробки та впровадження теоретичного і практичного мануалу, представленого в рамках реалізації напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення; Олена Сторож - психотерапевтка за методом кататимно-імагінативної психотерапії (символдрами), практикуюча психологиня за напрямом дитячої та юнацької психотерапії, за методом тілесно-орієнтованої терапії (ТОП) та за методом Транзакційного аналізу в галузі психотерапії. Олена Главінська, Олена Демчук, Інна Дружиніна, Олена Ставицька, Олена Сторож, Олег Мовчко – члени Української спілки психотерапевтів.

В умовах воєнного стану професорсько-викладацький склад кафедри надає професійну психологічну допомогу у Центрі безкоштовної психологічної допомоги «Психологічна допомога для кожного, хто її потребує», який функціонує на психолого-природничому факультеті університету, у благодійних фондах, громадських волонтерських організаціях  м. Рівне.

Ми відкриті до взаємодії, готові ділитися власним досвідом та разом відкривати і вивчати таємниці людської психіки.