Медіаосвіти – шлях до формування критичного мислення психолога

18.05.2022 рр. для здобувачів ступеня PhD спеціальності 053 «Психологія» була проведена гостьова лекція з питань медіаосвіти. Своїм досвідом, щодо формування медіокомпетентностей особистості, вміння розпізнавати фейкову інформації, поділилася кандидат психологічних наук, доцент Криворізького державного педагогічного університету Наталія Миколаївна Макаренко. В умовах сьогодення, здатність споживачів розуміти соціокультурний, економічний, політичний контент функціонування медіапростору, формування особистісних фільтрів сприйняття інформації набувають особливої гостроти. Основним посилом лектора до майбутніх психологів стала ідея формування навичок критичного аналізу та оцінки медіа, уміння декодувати медіатексти, бачити приховані маніпуляції, виокремлювати практичну значущість ідеї, що містяться в них; усвідомлювати кінцеву мету спілкування з медіа реальністю.
Від імені аспірантів та викладачів психології Рівненського державного гуманітарного університету висловлюємо щиру вдячність Наталії Миколаївни за відданість освітянській справі, бажання ділитися науковими надбаннями, високий професіоналізм та особисту зацікавленість у особистісному розвитку студентської молоді.