ПСИХОЛОГИ ЗАРУБІЖЖЯ – З НАМИ.

З початком війни кожен із нас з трепетом стежить не лише за подіями на фронті, а й допомогою міжнародної спільноти, яка надається нашій країні. Частину з неї ми чітко бачимо і висловлюємо щиру вдячність народам і урядам інших країн, але є форми підтримки, які досить часто залишаються поза увагою. Однією з таких ліній є підтримка, яку надають зарубіжні психологи. У різних країнах ініційовані прикладні і наукові проекти по вивченню психотравмуючих наслідків військової агресії, розробці методів корекції психічних станів військових, мирних жителів, дітей, що зазнали травмування.
До участі у таких міжнародних проектах долучаються і викладачі та студенти нашого факультету. Зокрема, разом із співробітниками Негевського університету імені Бен-Гуріона (Ізраїль) та науковцями трьох інших вітчизняних ЗВО доктор психол. наук, проф. Н.В. Корчакова та канд. пед. наук, проф. В. І. Безлюдна беруть участь у розробці проекту «Війна в Україні» (War in Ukraine), який спрямований на ознайомлення світової англомовної спільноти з психологічною атмосферою українського суспільства, життям українського студентства в умовах ві(https://doi.org/10.1080/15325024.2022.2084838https://doi.org/10.1080/15325024.2022.2105482).
Доцент В. В. Назаревич, як учасник міжнародного проекту «Підтримка онлайн», здійснює супервізійну допомогу консультантам-психологам. У співпраці із міжнародною платформою Parimatch Foundation, вона розробляє навчально-освітніх матеріалів для батьків, із метою психологічної регуляції деструктивних станів дітей, що отримали травматичний досвід.
Доктор психол. наук, проф. Н. В. Корчакова співпрацює із данськими колегами Інституту психології Університету Копенгагена (Данія), які здійснюють широкомасштабне психологічне дослідження на підтримку українських біженців. Цей проект передбачає як вивчення психотравмуючого досвіду українців (із широким висвітленням і обговоренням у англомовному науковому просторі), так і допомогу українським мігрантів у проходженні більш безболісної психологічної адаптації до життя в Данії.
Тож, викладацький колектив кафедри вікової та педагогічної психології висловлює щиру вдячність нашим знайомим і незнайомим зарубіжним партнерам за ту психологічну підтримку, яку вони надають Україні у боротьбі з рашизмом. Ми цінуємо вашу підтримку і допомогу!


© 2024 Психологія