Психологія життєвого простору сучасної молоді

26–27 листопада 2021 року у Рівненському державному гуманітарному університеті відбулася знакова подія – Міжнародної науково-практичної конференції: "Психологія життєвого простору сучасної молоді". Її ініціатором виступила кафедра вікової та педагогічної психології Рівненського державного гуманітарного університету. До складу співзасновників увійшли ще три вищі навчальні заклади, два із яких зарубіжні: Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова; Брестський державний університет імені О. С. Пушкіна (Білорусь); Даугавпілський університет (Латвія).

Заявки на участь у конференції надійшли із 5 країн світу: Білорусь, Латвія, Німеччина, США, Україна. Більше 100 учасників конференції отримали змогу поринути у широкий простір психологічних реалій життєдіяльності сучасної молоді. 80 виступів, що прозвучали на конференції, були згруповані навколо шести актуальних ліній:

• Психологічні особливості формування світогляду української молоді в умовах сьогодення.
  • Особистісне зростання та професійне становлення студентської молоді.
  • Психологічні особливості соціалізації молоді та її життєтворчість.
  • Прагнення до щастя та самовираження як молодіжні стратегії.
  • Особливості самосвідомості та поведінки молоді в умовах сьогодення.
  • Деструктивний вплив пандемічних ситуацій на психічне здоров’я особистості.

Більшість доповідачів (78%), що виступали на конференції мають вчені званні і ступені, четверта частина виступаючих – доктори психологічних наук, професори чиї наукові ідеї широко відомі як у вітчизняному науковому просторі, так і за рубежем. Знаково, що майже третина учасників конференції – це талановита молодь : студенти, магістранти , здобувачі ступеня PhD та молоді доктори філософії.

Одним із інноваційних підходів, що простежується в організації конференції, є не лише задіяння інтелектуального потенціалу відомих науковців у галузі психології, докторів психологічних наук, професорів Ірини Булах (НПУ імені М.П.Драгоманова), Лариси Журавльової (Поліський національний університет); Романа Павелківа (РДГУ), Наталії Билінської (БДУ імені О.С.Пушкіна), Валерія Домбровскіса (ДУ-Латвія), а й передача ключових позицій у наукових дискусіях молоді, здобувачам ступеня PhD чи докторам філософії. Організатори конференції висловлюють подяку аспірантам та їхнім науковим керівникам: Лінді Папітченко – аспірантці НПУ імені М.П.Драгоманова (науковий керівник – доктор психологічних наук Валентина Волошина); Віктору Панасюку, Галині Луцик, Тетяні Березюк – аспірантам та випускникам аспірантури РДГУ (науковий керівник – доктор психологічних наук Роман Павелків).