Созонюк Ольга Степанівна

Доцент кафедри вікової та педагогічної психології

Кандидат психологічних наук

ORCID: 0000-0002-6810-6341

Scopus: https://www2.scopus.com/export/settings.uri

Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=en&authuser=1&user=-H6W8ugAAAAJ

Web of Science(WoS): https://csi.webofknowledge.com/CSI/editPreference.do?SID=D1YIBK5ZFOXKokK21Ih&product=WOS&rurl=https%3A%2F%2Fapps.webofknowledge.com%2FWOS_GeneralSearch_input.do%3Fproduct%3DWOS%26search_mode%3DGeneralSearch%26preferencesSaved%3D%26SID%3DD1YIBK5ZFOXKokK21Ih&locale=ru_RU

• психологічний супровід особистості у закладах освіти,
  • психологічна культура студентської молоді,
  • психологія вищої школи,
  • вікова та педагогічна психологія.

1. Рівненський державний педагогічний інститут ім. Д. З. Мануїльського,  1996 р., вчитель початкових класів, музики.
  2. Рівненський державний гуманітарний університет, 2013 р., практичний психолог у закладах освіти.
  3. Національний університет водного господарства та природокористування, 2019 р., фізична терапія, ерготерапія.

Стаж роботи: 23 роки.

Дисертаційні дослідження: Дисертаційне дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук зі спеціальності 053 Психологія (19.00.07 – педагогічна та вікова психологія) «Детермінанти розвитку психологічної культури вчителя початкової школи» (Рівне, 2003).

• Гарант освітньо-наукової програми спеціальності 013 «Початкова освіта, психологія» першого (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.
  • Керівник проблемної групи здобувачів вищої освіти ступеня «магістр» психолого-природничого факультету «Психологічна культура студентської молоді» з 2016 року й дотепер.

Навчальні дисципліни:

• Психологія вищої школи
  • Методика викладання психології
  • Методика викладання психолого-педагогічних дисциплін у вищій школі
  • Корекційна педагогіка.

Автор понад 30 публікацій. Основні публікації:

1. Розвиток професійного мислення майбутніх психологів у процесі фахової підготовки/ О.С.Созонюк//Психологія:реальність і перспективи: збірник наукових праць/Міністерство освіти і науки України, РДГУ.-Рівне:[Дока центр],2016.Вип.7.-С.138-141.
  2. Созонюк О.С. Теоретико-методологічні проблеми розвитку психологічної культури педагога/ О.С.Созонюк // Психологія:реальність і перспективи: збірник наукових праць/Міністерство освіти і науки України, РДГУ. - Рівне:[Дока центр],2016.Вип.5.-С.145-149.
  3. Теоретичний аналіз проблеми особистісних деформацій молоді в умовах економічної кризи/ О.С.Созонюк//Психологія:реальність і перспективи: збірник наукових праць/Міністерство освіти і науки України, РДГУ.-Рівне:[Дока центр],2017.Вип.8.- С. 123-127.
  4. Методологічні основи структурно-функціональної моделі психологічної культури вчителя початкової школи/ О.С.Созонюк//Психологія:реальність і перспективи: збірник наукових праць/– Рівне : РДГУ, 2019. Вип.12.- С. 222-229.
  5. Психологічні особливості становлення професійної ідентичності майбутніх педагогів/ О.С.Созонюк//Психологія:реальність і перспективи: збірник наукових праць/– Рівне : РДГУ, 2019. Вип.13.- С.136-141.

1. Особистість у контексті морального та професійного зростання:колективна монографія /за ред Р. В. Павелківа, Н. В. Корчакової. – Київ : «Центр учбової літератури»,2019. – С.105-123.
  2. Філософія освітнього простору:психологічний вимір: колективна монографія / за ред Р. В. Павелківа, Н. В. Корчакової. – Київ : «Центр учбової літератури», 2021. – С.200-226.
  3. Психологія вищої школи: навчально-методичні матеріали з курсу для магістрів усіх спец./ О.С. Созонюк: Міністерство освіти і науки України, РДГУ. – Рівне:РДГУ,2021. – 43с.
  4. Методика викладання психології: навчально-методичні матеріали з курсу для студентів 4-го курсу напрямку 053 Психологія/ О.С. Созонюк: Міністерство освіти і науки України, РДГУ. – Рівне: РДГУ,2021.–39с.